producenci-dodatkow.pl

Wyroby złotnicze posrebrzane, czy też prawdziwe? Które z nich nabywamy rzadziej? Ten spór znana jest stosunkowo długo na rynku. Dziś odważymy się odpowiedzieć w tej kwestii. Jednak problem nie będzie to takie łatwe jak mogłoby się zdawać. Oba rodzaje biżuterii posiadają ciekawe wady, ale również i poważne zalety użytkowania.
Prawdziwa biżuteria – najczęściej robi się takie modele z czystego metalu. Z tego powodu jest znacznie droższa. Wytwarza się ją obrabiając rudy metali szlachetnych. Pozostaje znacznie bardziej prestiżowa i właśnie z tej przyczyny chętnie wybierają ją klienci bogatsi. Także znaczące pozostaje lokalizacja jej sprzedaży, najczęściej są to sklepy jubilerskie. Jest ładnie pokazana w podświetlonych, witrynach. W czasie jej kupna nierzadko zainkasujemy eleganckie pudełko. W takim salonie obsługa klienta z pewnością pozostanie sympatyczniejsza i na wyższym poziomie. Wyroby złotnicze z metali szlachetnych o czym także nie wolno zapominać, nie wywołują reakcji alergicznych.
Sztuczna biżuteria – jest zazwyczaj produkowana ze połączenia metali nieszlachetnych i pokrywa się ją niewielką warstwą złota. Te wyroby raczej w niekrótkim czasie tracą swój wygląd i ludzie pozbywają się ich. Ich najwybitniejsza zaleta to oczywiście niewielka cena sprzedaży. Niestety uważamy, że może wywoływać uczulenia, z reguły produkty z zawartością niklu. Co najważniejsze modele sztucznej biżuterii są nadzwyczaj piękne z uwagi na stop, zwyczajnie zdecydowanie prościej ją wytworzyć. Komplety w tym wypadku bardzo często składają się z dwóch części – – naszyjnika i kolczyków.
Reasumując biżuteria z metali szlachetnych pozostaje ładniej wykończona oraz nie powoduje uczuleń. Jednak pozostaje znacznie więcej warta, ale także nie ściera się w takim tempie jak sztuczna. Jednakże kolekcje biżuterii platerowanej pozostają ładniejsze i w niższej cenie. Jaki rodzaj pozostaje lepszy? W naszej opinii biżuteria prawdziwa.

Producenci dodatkow