marketingowy-harpagan.pl

W branży jubilerskiej jest bardzo dużo linii modeli. Jakie cechy łączą ich wyroby? Przede wszystkim kruszce, które wykorzystują do wytwarzania jubilerskich kolekcji, ale również jakimi kamieniami je ozdabiają. W tym wpisie skierujemy naszą uwagę zdobienia. Podzielimy je i trochę opiszemy.

Imitacje kamieni szlachetnych – są najczęściej wytwarzane saletry potasowej, a prościej z odmiany szkła. Projektanci z reguły umieszczają je w tańszych modelach biżuterii. Takie szkło głownie cechuje się wyższym współczynnikiem rozszczepiania światła. Pozostaje także widocznie twardsze od tego powszechnego. Wiodącym producentem takiego szkła jest zachodnia marka Swarovski Elements.

Cyrkonia |to} następny często wykorzystywany element ozdobny. Ten kamień produkuje się całkowicie sztucznie. Jest bardzo twarda, ponadto możemy ją zgodnie z marzeniami barwić. W branży złotniczej sama cyrkonia popularny jest krótko, krystalizuje się w bardzo wysokiej temperaturze. Jej podstawową cnotą jest niewysoka wartość.

Kamienie Szlachetne pozostają najbardziej wartościowe z kamieni wykańczających wyroby jubilerskie. Znamy ich na świecie naprawdę sporo. Jednak teraz skoncentrujemy się na tych najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| droższa wersja kamienia zwanego berylem. Dla mniej obeznanych, jest on ciemnozielony. Cieszy się popularnością jubilerów oraz kolekcjonujących kamienie. Pozostaje bardzo gęsty, ale także kruchy.

Rubiny są nieomalże najdroższym rodzai kamieni szlachetnych, ale także przynależą do gatunku korundów. Znane są z ponadprzeciętnej twardości, najczęściej widywane rubiny pozostają ciemnoczerwone w ich czasami możemy zaobserwować głębię barwy.

Szafiry – niezmiennie są niezwykle uznawane w jubilerstwie. Identycznie do szafirów przynależą do grupy korundów. Najczęściej są niebieskie. Duża ilość jubilerów produkuje go syntetycznie.

Diamenty – tutaj możemy pisać stosunkowo krótko. Pozostają najmniej sprężyste z ziemskich skał oraz zarazem najdroższe.

Omówiliśmy główne materiały wykorzystywane do wzbogacania wyrobów złotniczych. Choć, że odróżniamy ich świecie znacznie dużo.

Marketingowy Harpagan